Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Trupat ruse dhe kryengritësit çeçenë sërish kanë zhvilluar luftime në perëndim të Çeçenisë, që i kishin nisur para tre ditësh, kur u vranë dy ushtarë rus kurse 11 të tjerë u plagosën, siç thonë zyrtarë të administratës rajonale të mbështetur nga Moska.
Zyrtari anonim ka thënë se trupat ruse kanë bërë operacione bastisjesh anembanë Çeçenisë dhe kanë arrestuar mbi 90 njerës në harkun e fundit kohor.
XS
SM
MD
LG