Ndërlidhjet

JERUZALEM


Autoriteti palestinez i ka dërguar një letër proteste Izraelit, duke kërkuar shpjegim për vrasjen në fundjavë të 11 civilëve palestinezë, midis të cilëve edhe fëmijë. Po so, ministri izraelit i Mbrojtjes, Benjamin Ben-Eliezer, ka urdhëruar të hetohen operacionet e fundit të ushtrisë izrealite dhe i ka kërkuar një ekipi të posaçëm, të paraqesë deri të premten rekomandimet për mënyrën se si të parandalohen, siç thuhet, ‘të tilla fatkeqësi aksidentale’.
XS
SM
MD
LG