Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush do të takojë gjatë ditës liderët e Kongresit që të diskutojë politikën e administratës ndaj Irakut.
Senatori Trent Lott ka thënë se Kongresi duhet të mbështesë administratën lidhur me ndryshimin e regjimit në Irak.
“Është kërkuar ndryshim regjimi në Irak dhe Kongresi duhet ta mbështesë këte. Me këte problem është dashur të merremi gjatë tre administratave, dhe me gjasë duhet të merremi prapë”, ka thënë senatori Lott.
XS
SM
MD
LG