Ndërlidhjet

SHKUP


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Havier Solana, i cili sot arriti në Maqedoni, ka shfaqur bindjen se vendi nuk gjendet në rrezik pas akteve të fundit të dhunës.
Solana megjithate tha se zgjedhjet që mbahen pas 10 ditëve, duhet të jenë “paqësore, të drejta dhe demokratike”.
XS
SM
MD
LG