Ndërlidhjet

HAGË


Ka vazhduar në Hagë procesi kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq. Sot, në ditën e 95 të seancave gjyqësore ka dëshmuar dëshmitari i 124 dhe i fundit që lidhet me akuzat për Kosovën, eksperti ushtarak Philip Coo, i cili ka dëshmuar për përgjegjësinë e Millosheviçit lidhur me krimet e forcave serbe në Kosovë.
Pas dy javësh do të nisë pjesa e gjyqit që lidhet me akuzat për krime lufte dhe gjenocid gjatë luftrave në Bosnjë dhe Kroaci.
XS
SM
MD
LG