Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian thotë se do të qëndrojë “karah për krahu” me Shtetet e Bashkuara në luftën kundër terrorizmit dhe pasigurisë.
Presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi ka deklaruar se “Shtetet e Bashkuara kanë ndihmuar gjithmonë Evropën në çastet më të vështira të historisë dhe nuk mund të ndajmë Evropën nga Shtett e Bashkuara”.
Sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Roberston u ka bërë thirrje qeverive që tu kundërvihen “regjimeve të papërgjegjëshme, siç i quajti, dhe të përgatiten për betejë të gjatë kundër terrorizmit. Robertson foli në Bruksel, në një ceremoni përkujtimore të sulmeve të 11 shtatorit që i quajti “sum kundër të gjitha 19 vendeve anëtare të NATO-s”.
XS
SM
MD
LG