Ndërlidhjet

SHKUP


Partia e Bashkimit Demokratik për Integrim, të cilën e udhëheqë Ali Ahmeti, ka anuluar tubimin e planifiluar për sot në Shkup në kuadrin e fushatës paraelektorale për zgjedhjet e 15 shtatorit në Maqedoni.
Në një kumtesë të kësaj partie shfaqet brengosja ngase, “disa forca të errëta” siç i quan, duan të minojnë zgjedhjet.
Bashkimi Evropian, NATO, Shtetet e Bashkuara dhe OSBE-ja bashkërishtë i kanë bërë thirrje partisë së Ali Ahmetit që të anulojë tubimin, nga droja se mund të shkaktohej dhunë.
XS
SM
MD
LG