Ndërlidhjet

UASHINGTON


“Të ruash gjendjen e status quo në Irak është plotësisht e paparanueshme”, ka deklaruar presidenti amerikan, George Bush, gjatë mesazhit të tij të përjavshëm përmes radios, drejtuar popullit amerikan.
Në fjalën e sotme, ai përsëriti se Sadam Hyseini mbështet terrorizmin, shtyp popullin e tij dhe përpiqet të prodhojë armë të shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG