Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania do të kërkojë ekstradimin e Ramzi Binalshibh, i arrestuar në Pakistan dhe i dyshuar për organizimin e sulmeve të 11 shtatorit.
Ministri i Brendshëm gjerman, Oto Schily, tha se Gjermania ka lëshuar vitin e kaluar një fletë arresti ndërkombëtare për Binalshibh.
Por Gjermania duhet të arrijë një marrëveshje dhe me vendet e tjera që mund të kërkojnë ekstradimin e tij.
XS
SM
MD
LG