Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell gjatë takimeve që do të ketë sotë në komitetet e Kongresit dhe me ministrin e Jashtëm rus do të argumentojë qëndrimet e Shteteve të Bashkuara për Irakun dhe për një rezolutë të Kombeve të Bashkuara lidhur me te.
Rusia konsideronë se nuk është e domosdoshme rezolutë e re e Kombeve të Bashkuara sepse Iraku është pajtuar që të lejojë kthimin e inspektorëve për armatimin.
XS
SM
MD
LG