Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Kanë përfunduar zgjedhjet e përgjithshme në Sllovaki. Komisioni qëndror ka deklaruar se nuk do të japë njoftime për rezultate paraprake. Sipas anketave besohet se partia e ish kryeministrit Vladimir Meçiar ka fituar më shumë vota, rreth 18 për qind.
Partitë politike sllavake kanë bërë të ditur se nuk do të bëjnë koalicion me partinë e Meçiarit.
Kundër ardhjes në pushtet të Meçiarit janë shprehur dhe Bashkimi Evropian dhe NATO-ja.
XS
SM
MD
LG