Ndërlidhjet

TEHERAN


Nga vetë Iraku varet se a do t’i shmanget një lufte shkatërrimtare në rajonin e Gjirit, tha ministri i jashtëm i Iranit Kamal Kharrazi.
Këto komente Kharrazi i bëri pas takimit me ministrin e jashtëm të Irakut Naji Sabri në Teheran.
Iraku mund t’i shmanget luftës dhe tensioneve të vazhdueshme në Gji nëse bashkëpunon me Kombet e Bashkuara, tha ministri iranien.
XS
SM
MD
LG