Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri iranian i Mbrojtjes, Ali Shamhani ka deklaruar se armata e tij nuk do t,i konsiderojë si armiqësorë avionët amerikanë në rast se ata padashje shkelin hapsirën ajrore të Iranit gjatë aksioni eventual kundër Irakut fqi.
Admirali Shamhani ka thënë se Ushingtoni do të duhej të japë prova të mjaftueshme se çfarëdo inkurzioni ka qenë i paqëllimtë dhe nuk prek interesat iraniane.
XS
SM
MD
LG