Ndërlidhjet

TBILISI


Autoritetet e Gjeorgjisë po hetojnë degën e një fondacioni islamik humanitar, me qendër në Shtetet e Bashkuara, i cili është akuzuar se financon Osama bin Ladenin dhe mbështetësit e tij.
Shtetet e Bashkuara kanë informuar autoritetet në Tbilisi se fondacioni në fjalë kryen aktivitete të paligjshme në grykën e Pankizit.
XS
SM
MD
LG