Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i UNMIK-ut, Michael Steiner kishte bisedime në Beogrd me presidentin jugosllav, Vojisllav Koshtunica dhe zëvendës kryeministrin serb, Nebojsha Çoviq.
Në konferencë për shtypin pas bisedimeve Steiner tha se “u dakorduam se ardhmëria e serbëve të Kosovës është në Kosovës dhe duhet të jetë në Kosovë”.
Bisedimet janë përqëndruar në zgjedhjet e ardhëshme vendore në Kosovë dhe për decentralizimin e pushtetit, që e kërkojnë serbët si kusht për dalje në votime.
XS
SM
MD
LG