Ndërlidhjet

MITROVICË


Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës në mbledhjen që mbajtën në Mirovicë nuk morën vendim se a do të dalin në zgjedhjet vendore të 26 tetorit në Kosovë.
Ata paralajmëruan se propozimet me katër opcionet e mundëshme për zgjedhjet do t,ia drejtojnë UNMIK-ut dhe pas përgjigjes, do te marrin vendimin nga e diela apo e hëna.
XS
SM
MD
LG