Ndërlidhjet

KJEV


Ekspretët amerikanë dhe britanikë janë larguar nga Ukraina, pasi kanë përfunduar hetimet lidhur me shitjen e një sistemi radarësh Irakut.
Kjo është bërë e ditur nga burimet zyrtare amerikane.
Ambasadori amerikan në Ukrainë, Carlos Pascual, tha se hetimet nuk do të bëhen publike së paku dhe për një javë.
XS
SM
MD
LG