Ndërlidhjet

BAKU


Së paku 50 udhëtarë dhe anëtarë të ekipazhit mund të jenë mbytur në ujërat e Detit të Zi, kur anija azerbejxhanase, Mercuri ishte fundosur në orët e mëngjezit.
Në anijen që ishte nisur nga porti Aktau, ndosheshin edhe 2 mijë tonalata naftë.
Përpjekjet e shpëtimtarëve janë vështirësuar nga shtrëngata në ate rajon.
XS
SM
MD
LG