Ndërlidhjet

PRAGË


Qeveritë dhe organizma ndërkombëtar kanë dënuar aktin e pengmarrjes në Moskë.
Drejtuesit e vendeve të dala nga ish Bashkimi Sovjetik kanë shprehur mbështetjen e tyre për Moskën.
Qeveria kineze ka thënë se dënon çdo akt të terrorizmit.
Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara kanë dënuar aktin duke nënvizuar se asgjë nuk justifikon marrjen peng të njerëzve të pafajshëm.
Udhëheqësit e lartë të fesë islame në Rusi kanë kërkuar të shkëmbehen me pengjet, si mundësi për lirimin e njerëzve të pafajshëm.
XS
SM
MD
LG