Ndërlidhjet

UASHINGTON


Policia në Shtetet e Bashkuara ka arrestuar dy persona lidhur me vrasjet në seri me anë të snajperit, që kanë ndodhur nga 2 tetori, kryesisht në zonën e Uashingtonit me rrethina.
Të dy personat janë arrestuar ndërsa flinin në një veturë, në shtetin Merilend, jo larg kryeqytetit.
Një nga të arrestuarit quhet Xhon Alen Muhamed, 42 vjeç, veteran i Luftës së Gjirit, dhe tjetri është djali 17 vjeçar i gruas së tij.
XS
SM
MD
LG