Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Kosovë ditë zie për shkak të vrasjes së Ukë Bytyqit, kryetar i komunës së Therandës, përkatësisht Suharekës.
Të gjitha manifestimet kulturore dhe sportive janë anuluar.
Faktorët ndërkombëtarë në Kosovë dhe partitë politike kanë dënuar ashpër këtë vrasje.
Në Prishtinë është mbajtur mbledhje përkujtimore në të cilën presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, tha se "vrasja e Ukë Bytyqit është akt terrori kundër pavarrësisë, lirisë dhe demokracisë së Kosovës".
XS
SM
MD
LG