Ndërlidhjet

ROMË


Në Itali kanë nisur hetimet për gjetjen e shkaqeve të shembjes së një shkolle në fshatin San Xhuliano të Pulias, e cila, siç përshkrohet nga dëshmitarët, u ‘rrëzua porsi një kuti shkrepësesh’ që në goditjet e para të tërmetit.
Tronditjet e reja që arritën deri në 3.7 dhe 3.8 ballë të Rihterit i detyruan shumë prej banorëve në zonën e goditur nga tërmeti në jug të Italisë, të flenë jashtë shtëpive të tyre.
XS
SM
MD
LG