Ndërlidhjet

VJENË


Kancelari austriak Volfgang Shysel, ka dënuar vizitën e Jorg Hajderit, në Bagdat.
Hajder politikan i ekstremit të djathtë është takuar me ministrin e jashtëm iraken, Naji Sabri, dhe ka nënvizuar se vizita e tij është me qëllime humanitare. Hajder është i njohur për simpatinë e shprehur ndaj udhëheqësit nazist, Adolf Hitler.
XS
SM
MD
LG