Ndërlidhjet

KABUL


Për herë të parë në një cerek shekulli, në kryqytetin afgan Kabul, do të hiqet ndalim qarkullimi për muajin e Ramazanit, i cili fillon javën e ardhshme.
Sipas zyrtarëve në Kabul, kjo është dhe një shenjë e përmirësimit të situatës së sigurisë në kryeqytet.
XS
SM
MD
LG