Ndërlidhjet

TIRANË


Zyrtarët më të lartë të Shqipërisë, presidenti Alfred Moisiu, kryeministri Fatos Nano, ministri i Mbrojtjes Pandeli Majko dhe komandantë të armatës shqiptare dje kanë qenë ftuar të vizitojnë dhe shohin aeroplan-bartësin e Shteteve të Bashkuara, George Uashington, derisa ndodhej në Detin Adriatik për stërvitje të përbashkëta detare, njofton ambasada amerikane në Tiranë.
Ata kanë qenë pritur në anije nga admirali Joseph Sestak Jr.
XS
SM
MD
LG