Ndërlidhjet

BRUKSEL


Takimi i përbashkët mes deputetëve të parlamentit evropianë dhe përfaqësuesve të qeverisë së rebelëve cecenë, kanë kërkuar nga Bashkimi Evropian të marrë pjesë aktive në zgjidhjen e konfliktit në Ceceni.
Umar Kanbiev, ministër i shëndetësisë në qeverinë cecene në mërgim, ka këkruar nga BE-ja të marrë iniciativën lidhur me zgjidhjen e konfliktit ruso-cecen.
Edhe Bart Shtaes nga parlamenti evropian, tha se BE-ja duhet të ofrojë një platformë zgjidhjeje.
XS
SM
MD
LG