Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ushtria izraelite nuk ka pranuar të lejojë kalimin e një ambulance, e cila do t’i jepte ndihmën e parë punonjësit britanik të Kombeve të Bashkuara, që qe plagosur gjatë aksioneve izraelite, në Bregun Perëndimor.
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, ka dënuar vrasjen e punonjësit të kësaj organizate dhe ka thënë se është i shqetësuar nga fakti se ambulanca e ndihmës së shpejtë nuk ka pasur qasje tek i plagosuri.
Nw mesin e 4 tw vrarwve sot ka qenw dhe një fëmijë palestinez.
XS
SM
MD
LG