Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë ndërmarrë bastisje shtëpi për shtëpi për kapjen e militantëve të dyshuar palestinezë në qytetin Betlehem të Bregut perëndimor dhe kanë arrestuar së paku 30 persona.
Trupat izraelite okupuan qytetin të premten e kaluar pas sulmit vetëvrasës me bombë në Jerusalem. Personi që bëri sulmin vetëvrasës vinte nga një fshat në jug të Betlehemit, thonë zyrtarët izraelit.
XS
SM
MD
LG