Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në urimin e Kërshëndellave drejtuar Papa Gjon Palit të Dytë, presidenti i Kosovës, Ibrahimn Rugova i ka bërë thirrje të vazhdojë të lutet “për Kosovën, lirinë dhe njohjen formale të pavarësisë së saj”.
Ibrahim Rugova njëherit e ka ftuar Papën që të vë gurthemelin e Katedralës së ardhëshme që do të ndërtohet në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG