Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson ka thënë se Aleanca ka “obligim moral” të mbështesë Shtetet e Bashkuara nëse shkojnë në luftë kundër Irakut.
Në një intervistë për mediat shtetërore britanike Robertson tha se presideneti amerikan, George Bush po vepron nëpërmjet Kombeve të Bashkuara për çarmatosjen e presidentit irakian, Saddam Hussein.
“Vendimi për aksion ushtarak nuk do të merret nga Amerika. Vendimi do të merret nga Saddam Hussein”, ka thënë Robertson”, ngjashëm si,ç thonë edhe George Bush dhe Tony Blair.
XS
SM
MD
LG