Ndërlidhjet

BE e NATO-ja diskutojnë për Kosovën


Strukturat ndërkombëtare të përfshira në Kosovë takohen sot në Vjenë. Ky është takimi i parë që nga koha kur Kosova shpalli pavarësinë.

Në takim marrin pjesë përfaqësuesit më të lartë të Bashkimit Evropian dhe NATO-s. I pranishëm do jetë dhe i dërguari evropian në Kosovë, Peter Feith.

Pas takimit pritet që pjesëmarrësit të flasin për mediat.
XS
SM
MD
LG