Ndërlidhjet

Bild: Serbia të mos vetizolohet


Ministrat e Jashtëm të Rumanisë dhe Suedisë kanë diskutuar për gjendjen në Kosovë gjatë takimit të tyre në Bukuresht. Shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild i ka bërë thirrje Serbisë që mos izolojë vetveten.

"Po vazhdojmë dialogun rreth prespektivës evropiane të Serbisë dhe rreth dallimeve që kemi për Kosovën" ka thënë Bild.

Rumania nuk ka pranuar ta njohi pavarësinë e Kosovës por megjithatë do kontribojë me 175 policë në misionin e BE-së.
XS
SM
MD
LG