Ndërlidhjet

Minsku kërkon largimin e ambasadores amerikane


Bjellorusia ka kërkuar nga ambasadorja amerikane në Misnk të largohet dhe ka thirrur për këshillime të dërguarin e vet në Shtetet e Bashkuara.

Ministria e Jashtme e Bjellorusisë, përmes një deklarate tha se ky hap është pasojë e sanksioneve të reja të vendosura nga Uashingtoni ndaj kompanisë shtetërore petrokimike.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Gordon Johndroe e dënoi veprimin si "të pajustifikuar", i cili do izolojë më shumë Bjellorusinë.
XS
SM
MD
LG