Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në Afganistan


Mijëra studentë afganë kanë bllokuar autostradat dhe kanë kërcënuar të sulmojnë trupat e huaja sot në protestat e fundit, për shkak të botimit të karikaturave të profetit Muhamed në gazetat e Danimarkës.

Protesta është mbajtur në qytetin Xhalalabad, në rrugën që shpie në Pakistan dhe mbahet një ditë pas demonstratave në qytetin Herat.
XS
SM
MD
LG