Ndërlidhjet

Angela Merkel vizitoi Memorialin e Holokaustit


Kancelarja gjermane, Angela Merkel vizitoi sot Memorialin e Holokaustit, gjatë vizitës së saj në Izrael, në kuadër të shënimit të 60 vjetorit të themelimit të shtetit izraelit.

Zonja Merkel, pastaj u nis për të marrë pjesë në mbledhjen e përbashkët ministrore izraelito-gjermane, që është e para e këtij lloji.

Nesër parashihet që kancelarja gjermane të flasë në Parlamentin e Izraelit.

Mbrëmë, posa arriti në Tel Aviv, Angela Merkel tha se Gjermania ka "përgjegjësi speciale" ndaj Izraelit dhe premtoi të punoj për arritjen e paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG