Ndërlidhjet

Nuk arrihet marrëveshja për emrin e Maqedonisë


Maqedonia dhe Greqia zyrtarisht kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për emrin e Maqedonisë, mirëpo u pajtuan që të vazhdojnë bisedimet gjatë javës së ardhshme në New York.

Ndërmjetësi i Kombeve të Bashkuara, Mettew Nimetz, u shpreh optimist se palët do të arrijnë së shpejti një marrëveshje.
XS
SM
MD
LG