Ndërlidhjet

Shtohet numri i viktimave në Tibet


Kina ka rritur nga 13 në 18 numrin e të vrarëve gjatë trazirave të paradokoshme në Tibet.

Zyrtarët gjithashtu thanë se rreth 600 është numri i të plagosurve.

Tibetasit në ekzil thonë se rreth 100 veta janë vrarë në protestat në kryeqytetin tibetian Lhasa dhe qytetet tjera.

XS
SM
MD
LG