Ndërlidhjet

Agim Çeku u zgjodh kryetar i PSDK-së


Ish kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, u zgjodh sot kryetar i Partisë Social Demokratë të Kosovës.

Këshilli Drejtues i PSDK-së e zgjodhi Çekun në krye të partisë përderisa kryetarja e deritashme Kaqusha Jashari u zgjodh zëvëndëse e tij.

Në konferencën për shtyp pas marrjes së postit, Çeku tha se toleranca, partneriteti dhe integrimi euroatlantik do të jenë prioritet i tij.
XS
SM
MD
LG