Ndërlidhjet

Rice e Steinmeier diskutojnë për Kosovën


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice ka diskutuar për Kosovën me homologun e saj gjerman Frank Walter Steinmeier.

Kjo u bë e ditur nga dy zyrtarët e lartë pas takimit, të cilët theksuan se kishin biseduar dhe për Rusinë, Iranin, Lindjen e Mesme dhe NATO-n.
XS
SM
MD
LG