Ndërlidhjet

Estonia dhe Kosova vendosin sot marrëdhënie diplomatike


Estonia dhe Kosova do të vendosin sot marrëdhënie diplomatike.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramë Manaj, dhe ministri i Jashtëm i Estonisë, Urmas Paet, do të nënshkruajnë në Talin të Estonisë protokolin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

Estonia e ka njohur shtetin e Kosovës më 21 shkurt, vetëm katër ditë pas shpalljës së pavarësisë.
XS
SM
MD
LG