Ndërlidhjet

Kina dhe tibetianët, rund të ri bisedimesh


Të dërguarit e liderit tibetian, Dalai Lama dhe autoritetet kineze planifikojnë edhe një rund të ri bisedimesh.

Njoftimin e bëri të ditur agjensia shtetërore kineze pas takimit të djeshëm të palëve, i pari prej se Kina ndërhyri në protestat e dhunshme në Tibet.

Kina është nën presion ndërkombëtare për të rifilluar dialogun me përfaqësuesit e Dalai Lamës.
XS
SM
MD
LG