Ndërlidhjet

Vriten 10 ushtarë irakianë


Dhjetë ushtarë irakianë janë vrarë dhe 13 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi në rajonin e Dixhalës. Sulmi besohet se është kryer nga militantët e rrjetit terrorist të Al Kaidës.

Rajoni i Dixhalës është një nga fushëbetejat kryesore të muajve të fundit mes ushtarëve amerikane e irakianë nga njëra anë dhe militantëve të Al Kaidës nga ana tjetër.
XS
SM
MD
LG