Ndërlidhjet

Hagë: Lirohen me kusht Haraqia dhe Morina


Tribunali i Hagës tha se ish ministri i qeverisë së Kosovës, Astrit Haraqia dhe bashkëpunëtori i tij Bajrush Morina, mund të kthehen ne shtëpi për të pritur vendimin e Gjykatës.

Haraqia dhe Morina akuzohenm për frikësim dhe presion ndaj dëshmitarëve në rastin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj
XS
SM
MD
LG