Ndërlidhjet

Kabul: Mbi 100 talibanë të vrarë


Forcat afgane kanë vrarë mbi 100 talibanë në operacionet për rimarrjen e qyteteve që ishin nën kontrollin e kryengritësve talibanë. Në mesin e të vrarëve janë dhe pesë komandantë talibanë.

Në të tjera zhvillime dy ushtarë të NATO-s u vranë dhe katër të tjerë u plagosën nga një sulm vetvrasës në Xhalalabad.
XS
SM
MD
LG