Ndërlidhjet

Al Qaeda me siguri pas sulmit në Islamabad


Danimarka tha se sipas të gjitha gjasave Al Qaeda, apo ndonjë organizatë e ngjajshme, qëndron pas sulmit të djeshëm në ambasadën daneze në Islamabad.

Shefi i shërbimit të intelegjencies Jakob Scharf i bëri këto komente në kohën kur Pakistani po provon të vërtetojë nëse bëhej fjalë për sulm vetëvrasës.

Shpërthimi i djeshëm i veturës bombë shkaktoi vdekjen e gjashtë personave dhe plagosjen e 35 të tjerëve.

XS
SM
MD
LG