Ndërlidhjet

Japoni: Tërmeti shkakton viktima


Së paku dy persona kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm në Japoni.

Tërmeti, me një fuqi 7 ballë, sipas shkallës Richter ka shkatuar dhe dëme materiale. Autoritetet theksuan se nuk ka pasur dëme tek uzinat bërthamore që gjenden në rajonin e goditur.
XS
SM
MD
LG