Ndërlidhjet

Hill: Penjani tregon programet bërthamore


I dërguari amerikan në bisedimet për programet bërthamore të Koresë së Veriut, Christopher Hill, tha se Penjani mund të dorëzojë gjatë javës listën e programeve të veta bërthamore.

Lista në fjalë duhet të ishte dorëzuar muaj më parë, por është vonuar nga zyrtarët koreano-veriorë.

Këto komente Hill i bëri pas takimit me homologun e tij kinez, ku kanë diskutuar hapat e mëtejshme në raport me Penjanin.

Koreja e Veriut vitin e kaluar ka pranuar të ndërpresë të gjitha programet bërthamore në shkëmbim të ndihmës ekonomike dhe lëshimeve pol
XS
SM
MD
LG