Ndërlidhjet

Tibeti i hapur për turistët e huaj


Kina rihapi Tibetin për turistët e huaj, pas mbylljes shkaku i trazirave anti qeveritare në mars të këtij viti.

Sjellja e qeverisë ndaj protestuesve dhe u dënua nga bashkësia ndërkombëtare në prag të Lojërave Olimpike, në gusht.

Zyrtarët thanë se kalimi i qetë i Flakës Olimpike nëpër kryeqytetin e Tibetit, Lasa, tregoi se rajonit i është kthyer normaliteti.


XS
SM
MD
LG