Ndërlidhjet

Kiev: Filloi stërvitja NATO-Ukrainë


Në rajonet bregdetare të Ukrainës filloi stërvitja ushtarake shumëkombëshe.

Marrin pjesë trupa nga 15 vende, përfshirë vendet anëtare të NATO-s dhe partnerët e tyre si Gjeorgjia dhe Azerbejxhani.

Grupet që kundërshtojnë ambiciet e Ukrainës për në NATO thanë se do të protestojnë kundër stërvitjes.
XS
SM
MD
LG