Ndërlidhjet

EURO 2012: Kjevi e Varshava së bashku


Kryeministrat e Ukrainës dhe Polonisë diskutuan në Varshavë përgatitjet e dy vendeve për organizimin e Kampionatit Evropian të Futbollit në vitin 2012.

Motoja e përgatitjeve për EURO 2012 është "Dy vende-një ekip".

Vendimi që Polonia dhe Ukraina të bashkorganizonin kampionatin synonte ta fokusonte lojën edhe më shumë drejt lindjes.

Si Kjevi dhe Varshava duhet të përmbushin afatet kohore për të përfunduar ndërtimin e stadiumeve deri në shtator, në të kundërt mund të humbin të drejtën e organizimit.
XS
SM
MD
LG